fbpx

XXIII Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego XIV Memoriał im. A. Grubby

 

Tradycyjnie w ostatni weekend sierpnia na Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby odbył się XXIII Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego XIV Memoriał im. Andrzeja Grubby.  Celem imprezy było uczczenie pamięci olimpijczyka, wybitnego sportowca, wielokrotnego reprezentanta i mistrza Polski, tenisisty stołowego Andrzeja Grubby oraz popularyzacja tego sportu wśród dzieci i młodzieży.

 

Podczas dwudniowych zawodów udział wzięło ponad 200 zawodników z m.in. z obwodu  kaliningradzkiego , Elbląga, Lęborka, Chojnic, Kalisza, Bydgoszczy, Ostródy, Warszawy, Torunia, Kwidzyna, Chełmna , Gdańska, Rumii, Sierakowic, Grudziądza. W sobotę zostały rozegrane kategorie skrzat, żak, młodzik, kadet, junior, młodzieżowiec ,  w niedzielę zaś rywalizowali dorośli w kategoriach senior, weteran, amator. W czasie trwania turnieju obecni byli rodzice Andrzeja Grubby –  Pani Ludomira i Pan Alojzy Grubba  oraz jego rodzeństwo Marzena Kowalska oraz Jerzy Grubba.

Organizatorem turnieju jest  Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim

Współorganizatorami byli: KS Beniaminek 03, UKS Sobowidz, UKS Rudno, II Liceum Ogólnokształcące w Starogardzie Gdańskim.

Pierwszego dnia turnieju odbyło się uroczyste otwarcie imprezy , którego  dokonali:

Prezydent Miasta – Janusz Stankowiak

Państwo Grubbowie Ludomira i Alojzy wraz z córką Marzeną Kowalską

Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Regionu – Jacek Toczek

Członek Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki – Jan Strzelczyk

Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji  – Marzena Klein

Po wręczeniu nagród regulaminowych uczestnicy turnieju wraz z zaproszonymi gośćmi udali się pod Pomnik Andrzeja Grubby, by złożyć kwiaty i uczcić jego pamięć.

 

Wyniki Poszczególnych kategorii :

Kat. Skrzat

  1. Majkowska Angelika – UKS Juvena Połczno
  2. Czaja Julia – MRKS Gdańsk
  3. Stefaniak Amelia – MTS Kwidzyn

Kat. Skrzat

  1. Korzus Julian – KTS Energa Toruń
  2. Owedyk Tymon – KTS Energa Toruń
  3. Krzyżanowski Jakub – KS Gotyk Toruń

Kat. Żak

  1. Przybytkowska Wiktoria – LUKS Chełmno
  2. Wycichowska Amelia – KS Gotyk Toruń
  3. Draws Anna – MTS Kwidzyn

Kat. Żak

  1. Michna Samuel – UKS Lis Sierakowice
  2. Rękas Maciej – KTS Energa Toruń
  3. Sawina Maksymilian – KTS Energa Toruń

Kat. Młodzik

  1. Krakowiak Ewa – GKTS Gdańsk
  2. Czaja Zuzanna – MRKS Gdańsk
  3. Drąg Marta – LUKS Chełmno

Kat. Młodzik

  1. Niewiadomski Kamil – ATS Małe Trójmiasto Rumia
  2. Jagodziński Mateusz – LUKS Chełmno
  3. Peikowski Fabian – KS Beniaminek 03

Kat. Kadet

  1. Piłat Agnieszka – LUKS Chełmno
  2. Kocoń Roksana – LUKS Chełmno
  3. Pacholak Martyna – LUKS Chełmno

Kat. Kadet

  1. Zgliński Antonii – KTS Energa Toruń
  2. Rudo Adam – LUKS Straszyn
  3. Michna Dawid – UKS Lis Sierakowice

Kat. Junior

  1. Płotka Magdalena – Luzino
  2. Płotka Katarzyna – Luzino
  3. Oleksik Paulina – GKTS Gdańsk

Kat. Junior

  1. Dudzicz Adam – MRKS Gdańsk
  2. Ciołkowski Paweł – ATS Olimpia Grudziądz
  3. Materek Kacper – MRKS Gdańsk

Kat. Młodzieżowiec

  1. Rybarska Kamila – Rudno

Kat. Senior

  1. Sikorska Magdalena – Warszawa
  2. Miklaszewska Maja – MRKS Gdańsk
  3. Krajewska Marta – MRKS Gdańsk

Kat. Senior

  1. Konrad Kulpa – KST Energa Toruń
  2. Jan Zandecki – AZS AWF Gdańsk
  3. Marek Prądziński – Pogoń Lębork

Kat. Amator

  1. Andrea Bukowska – Starogard Gdański

Kat. Amator

  1. Zbigniew Główczewski – Kalisz
  2. Robert Różyński – Borówno
  3. Paweł Bielunkiewicz – Bydgoszcz

Kat. Weteran

  1. Wojciech Potrykus –  Lębork
  2. Wojciech Tebecio – Starogard Gdański
  3. Aleksander Cichowski – Kwidzyn

 

na zdjęciu: Magdalena Sikorska i Konrad Kulpa zwycięzcy  kat. senior i seniorka

 

Losowanie nagród :

  • Leszek Latoszewski – Energa Toruń – torba – PZTS
  • Kamila Rybarska – „Tenisista Rudno ‘’ – voucher – Da Drasso
  • Krzysztof Jansoch – Tenisista Rudno – ręcznik – Starostwo Powiatowe
  • Maciej Rękas – Energa KTS Toruń – okładzina – PZTS
  • Dawid Kamola – MTS Kwidzyn – voucher – Da Grasso
  • Beata Tkaczyk – Kępa – MRKS Gdańsk – ręcznik – Starostwo Powiatowe
  • Ksawery Grabowski – KTS Energa Toruń – pokrowiec – Starostwo Powiatowe
  • Miłosz Rękas – Energa KTS Toruń – pokrowiec – OSiR
  • Dominika Guz = MTS Kwidzyn – plecak – PZTS
  • Tymoteusz Ciesielski – KTS Energa Toruń – ręcznik – OSiR
  • Amelia Wycichowska – KS Gotyk Toruń – DVD – Hurt. Art. Papierniczych Cel – Kom 1
  • Jakub Rzepa – GOSTRIT Luzino – bidon – Starostwo Powiatowe
  • Sławomir Husarek – Koźmin – Komplet pościeli – SI Pomorzanka
  • Sebastian Kruszeja – MTS Kwidzyn- Komplet pościeli – SI Pomorzanka
  • Kazimierz Mikaszewski – Zestaw narzędzi – OSiR
  • Adam Dosz – Pogoń Lębork – Torba – PZTS
  • Fabian Peikowski – KS Beniaminek 03- T-shirt – Starostwo Powiatowe
  • Paweł Bielunkiewicz – Elbląg – Masło orzechowe – OSiR

 

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim składa serdeczne podziękowania zaproszonym gościom i zawodnikom za przybycie a w szczególności wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do organizacji imprezy a byli to : Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych Stary Las, Spółdzielnia Inwalidów Pomorzanka, Dovista, Gasport, Polski Związek Tenisa Stołowego, Hurtowania Art. Papierniczych Cel- Kom, Karczma Słowiańska Na Podgrodziu, Kawiarnia Dzienna Dawka, Słodko – Słone, Da Grasso.

https://www.facebook.com/pg/osir.starogard/photos/?tab=album&album_id=1801387129939076