U-17 Kobiet – turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy

W dniach 4-10 października zostanie rozegrany turniej kwalifikacyjny do przyszłorocznych Mistrzostw Europy U-17 Kobiet. To pierwsza faza eliminacji. Mecze odbędą się w Starogardzie Gdańskim i Malborku.

W pierwszym etapie eliminacji 44 kraje zostały podzielone na jedenaście grup czterozespołowych. Do dalszej fazy awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy i cztery drużyny z trzecich miejsc z najlepszym bilansem. Następnie zostanie utworzonych siedem grup, które również będą liczyć po cztery zespoły. Zwycięzcy grup awansują do przyszłorocznych Mistrzostw Europy, które odbędą się w Bułgarii. Polki zmierzą się ze Szkocją, Litwą i Słowacją.

– Kwalifikacje do Mistrzostw Europy, które odbędą się w maju przyszłego roku wyłonią dwa zespoły do dalszej fazy rozgrywek. Reprezentacja Polski będzie rywalizować ze Słowacja, Litwą i Szkocją, która jest najwyżej notowana w młodzieżowym rankingu UEFA w naszej grupie. Nasz zespół, jako cel stawia sobie awans do dalszej fazy rozgrywek oraz powtórzenie sukcesu sprzed roku, jakim był awans do turnieju finałowego ME. Młode i ambitne zawodniczki, dołożą wszelkich starań, aby zrealizować wyznaczone zadania – zapowiada trener Nina Patalon.

W tegorocznych Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Litwie, Polki swój udział zakończyły na fazie grupowej zajmując tam czwarte miejsce. Po remisie 2:2 z Anglią i 0:0 z Włochami podopiecznie Niny Patalon o wejście do półfinału rywalizowały z Hiszpankami. Zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego wygrały 5:0. Jak się później okazało, przegraliśmy z przyszłymi mistrzyniami Europy, bowiem w finale Hiszpania ograła 2:0 Niemcy. Na najniższym stopniu podium stanęły zawodniczki z Finlandii, które pokonały w meczu o brązowy medal Anglię 2:1.

Terminarz meczów:

4.10.2018 r. czwartek

Starogard Gdański – Stadion Miejski im. Kazimierza Deyny

godz. 11:00 Szkocja – Litwa

godz. 15:30 Słowacja – Polska

7.10.2018 r. niedziela

Malbork – Stadion Miejski

godz. 11:00 Szkocja – Słowacja

godz. 15:30 Polska Litwa

7.10.2018 r. środa

Starogard Gdański – Stadion Miejski im. Kazimierza Deyny

godz. 14:00 Litwa – Słowacja

Malbork – Stadion Miejski

godz. 14:00 Polska – Szkocja

Serdecznie zapraszamy do kibicowania biało-czerwonym. Wstęp na mecze jest bezpłatny.

Turniej organizowany jest przy współpracy z Prezydentem Miasta Starogard Gdański Januszem Stankowiakiem, burmistrzem Miasta Malbork Markiem Charzewskim oraz Burmistrzem Miasta i Gminy Sztum Leszkiem Tabor.

Podział na grupy w pierwszym etapie kwalifikacji do ME:

Grupa 1: Czechy, Dania, Ukraina, Wyspy Owcze

Grupa 2: Norwegia, Rosja, Chorwacja, Izrael

Grupa 3: Włochy, Finlandia, Rumunia, Czarnogóra

Grupa 4: Szkocja, Polska, Słowacja, Litwa

Grupa 5: Anglia, Islandia, Azerbejdżan, Mołdawia

Grupa 6: Belgia, Portugalia, Turcja, Andora

Grupa 7: Irlandia, Serbia, Walia, Albania

Grupa 8: Austria, Białoruś, Słowenia, Estonia

Grupa 9: Szwajcaria, Grecja, Irlandia Północna, Kazachstan

Grupa 10: Francja, Węgry, Bośnia I Harcegowina, Macedonia

Grupa 11: Holandia, Szwecja, Łotwa, Gruzja

Wyróżnionym drukiem zaznaczono gospodarzy turniejów pierwszej fazy eliminacji. W drugim etapie dołączą najwyżej notowane zespoły Niemcy i Hiszpania. Bułgaria, jako gospodarz Mistrzostw Europy ma zapewniony udział w finałowym turnieju.