Dni Starogardu Gdańskiego z Concordią – wielkie święto miasta

Wielkie święto Starogardu rozpęcznieliśmy 28 czerwca Starogardzkim Korowodem i przekazaniem klucza do bram miasta przez Prezydenta Starogardu Gdańskiego Janusza Stankowiaka Królowi Bractwa Kurkowego. Tego dnia bawiliśmy się w klimacie lat 80. i 90. Wystąpili: Maciej Smoliński, Captain Jack, Loona. Ponadto można było odwiedzić Wielki Jarmark Kociewski, posilić się w Food Truckach, serwujących dania kuchni z różnych stron świata, odwiedzić Kociewski Zakątek i wesołe miasteczko oraz zobaczyć występy lokalnych artystów. Imprezę poprowadził prezenter Polo.tv – Maciej Smoliński.

Podczas Dni Starogardu Gdańskiego z Concordią prezydent Janusz Stankowiak zaprezentował nowo utworzone logo miasta. Oparte jest na herbie Starogardu. Nawiązuje do historii, a jednocześnie identyfikuje miasto w sposób nowoczesny. https://starogard.pl/starogard-ma-swoje-logo-77162/

Program pierwszego dnia:
Stadion Miejski im. K. Deyny
16:00 – 23:30 Festiwal Food Tracków
16:00 – 23:30 Stoiska handlowe

16:00 – 22:00 Strefa rękodzielnicza
16:00 – 23:30 Strefa rozrywki Kula Bowling

16:00 – 23:30 Strefa zabaw dla dzieci, Lunapark Kellner

17:00 – 21:00 Darmowa ścianka wspinaczkowa + tyrolka

Starogardzki korowód
16:30 Zbiórka uczestników ul. Hallera (parking przy Biedronce)

17:00 Uroczysty Starogardzki Korowód ulicami miasta

Scena główna
17:45 Oficjalne rozpoczęcie Dni Starogardu Gdańskiego z Concordią, przekazanie kluczy do bram miasta,intronizacja Króla Kurkowego
18:30 Występ Orkiestry Dętej Starogardzkiego Centrum Kultury pod batutą Kacpra Roszkowskiego
19:20 The Safety Pin
20:10 Maciej Smoliński
21:00 Captain Jack
22:00 Concordia Show
22:30 Loona

Ratujemy nóżkę Oliviera – zbiórka pieniędzy z przeznaczeniem na operację i leczenie Olivierka,chorego na hemimelię strzałkową, koalicję skokowo-piętową.

Drugi dzień to VII WIELKI JARMARK KOCIEWSKI

Drugi dzień to występy gwiazd: Marcin Spenner, Natalia Szroeder oraz Lady Pank. Dodatkowymi atrakcjami są m. in. Kociewskie Gotowanie – bicie Rekordu Polski z Szefem Kuchni Mariuszem Gachewiczem czy Gala Sportu.

Stadion Miejski im. K. Deyny
9:00 – 14:00 Turniej tenisa ziemnego dla dzieci i młodzieży (zapisy w dniu turnieju godz. 8:45)
12:00 – 23:30 Festiwal Food Tracków
12:00 Stoiska handlowe
12:00 Strefa rękodzielnicza
12:00 – 23:30 Strefa rozrywki Kula Bowling
12:00 – 23:30 Strefa zabaw dla dzieci, Lunapark Kellner
17:00 – 21:00 Darmowa ścianka wspinaczkowa + tyrolka
17:30 Kolor Shot – festiwal z proszkami Holi
Kociewska scena
10:00 Otwarcie Zakątka Kociewskiego w ramach VII Wielkiego Jarmarku Kociewskiego
12:40 Pokaz kulinarny – sarmacka kuchnia polska
13:00 Koło Gospodyń Wiejskich Koteże – występy artystyczne

13:20 Finaliści 37. Konkursu Recytujemy Prozę i Poezję Kociewską im. Antoniego Górskiego
13:40 Pokaz kulinarny – kuchnia wegańska bezglutenowa
14:00 Kociewskie Aniółki z Ogniska Pracy Pozaszkolnej
14:20 Kociewska Familia
14:40 Kociewska Kasta – rozpoczęcie konkursu kulinarnego
15:00 Zespół Folklorystyczny Rokocinianki
15:20 Pokaz kulinarny – kuchnia kociewska w nowoczesnym
 wydaniu
15:40 Fefernóski
16:00 Zjednoczone siły Osiedlowego Domu Kultury
17:00 Finał konkursu kulinarnego Kociewska Kasta

17:30 Bicie Rekordu Polski w największej ilości osób jednocześnie jedzących ruchankę kociewską
Atrakcje dla dzieci w Kociewskim Zakątku
12:00 – 14:00 Kociewskie zabawy z Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej
12:00 – 18:00 Kociewskie warsztaty malowania na eko torbach z Magdą Tkaczyk
12:00 – 14:00 Wiem co jem – warsztaty kulinarne dla dzieci

Scena główna
18:00 Gala Sportu
19:20 Finaliści konkursu Utalentowani, zespół wokalny SCK pod kierunkiem Agaty Hoduń
20:00 Marcin Spenner

21:00 Natalia Szroeder
22:30 Lady Pank

LOONA ma na koncie wakacyjny hit „Bailando”, do którego bawią się tysiące słuchaczy na całym świecie. Jej przeboje idealnie wpisują się w wakacyjny klimat Dni Starogardu Gdańskiego z Concordią.

Duet Captain Jack to jedna z największych gwiazd nurtu eurodance, który w połowie lat 90. podbijał dyskoteki i listy przebojów w niemal całej Europie.

Maciej Smoliński – „Ile bym dał – Ile bym dał żebyś tu była. Żeby Cię móc znowu złapać za rękę” – to słowa przeboju wo-kalisty i popularnego prezentera Polo TV.

MARCIN SPENNER – „Na czas” – to przewrotny tytuł autor-skiej płyty. Czas może być naszym wrogiem, albo sprzymierzeńcem… twierdzi wokalista.

Natalia Szroeder wokalistka i autorka tekstów. Z muzyką związana jest od najmłodszych lat. Znana z utworów takich jak „Nie patrzę w dół” i „Wszystkiego na raz”.

Lady Pank to jeden z najpopularniejszych i najbardziej legendarnych polskich zespołów rockowych. Pierwszym utworem zarejestrowanym (również wokalnie) przez Jana Borysewicza była „Mała Lady Punk”, której tytuł stał się inspiracją dla nazwy zespołu. Formacja ma na koncie niezliczoną ilość przebojów, a wśród nich: „Tańcz głupia, tańcz”, „Fabryka Małp”, „Sztuka latania”, „Mniej niż zero”, „Wciąż bardziej obcy” czy „Kryzysowa narzeczona”.

Orkiestra Dęta Starogardzkiego Centrum Kultury istnieje już od ponad 50 lat, jest jednym z najstarszych zespołów naszego regionu. Swoją ciągłość zawdzięcza przede wszystkim ogromnemu zaangażowaniu oraz zamiłowaniu do muzyki ludzi, którzy ją tworzą.

Zespół The safety Pin prezentuje rocka, pop rocka a nawet elementy funk rocka. Grupa nagrała wiele autorskich kawałków i ma już kilkadziesiąt wy-stępów na swoim koncie.

Zespół wokalny Starogardzkiego Centrum Kultury składa się z młodych dziewcząt, które od kilku miesięcy rozwijają swoje możliwości wokalne i poznają świat dźwięków. Grupę prowadzi Agata Hoduń.

Zjednoczone siły teatralne Osiedlowego Domu Kultury czyli Młoda Kuźnia, Teatr Kuźnia Bracka oraz Teatr Nowy Osiedlowy. Dwa pierwsze to teatry muzyczne, a Teatr Nowy Osiedlowy to teatr dramatyczny. Zespoły te łączą starogardzianie: bracia Ciecholewscy.

Kociewska Kapela Fefernóski pracuje w Starogardzkim Centrum Kultury pod kierunkiem Aleksandry Miczek i Wojciecha Leszczyńskiego. „Gzuby grajo, śpsiwajo, gadajo po naszamu, a i trocha tańcujo”.

Zespół folklorystyczny ROKOCINIANKI to siedmioosobowa grupa z Roko- cina, która skupia w swoim składzie wesołe i rozśpiewane osoby.

Zespół folklorystyczny Kociewska Familija jest zespołem wielopokoleniowym, w którym piękna tradycja i zwyczaje kociewskie nie uległy zapomnieniu i są stale obecne w życiu lokalnej społeczności.

Zespół Kociewskie Aniółki z OPP to dzieci w wieku 3-7 lat, które ucząc się poprzez zabawę, poznają piękno tańców i piosenek z różnych regionów Polski a w szczególności z Kociewia.

Finaliści 37. konkursu gwary kociewskiej „Recytujemy Prozę i Poezję Kociewską” im. Antoniego Górskiego w składzie: Agata Leszczyńska, Kasia Glaner, Liliana Hofman, Michał Negowski, Olka Ossowska, Marcin Piechowsk.

KGW w Koteżach wielokrotnie reprezentowało nasz powiat na Turniejach KGW, zajmując wysokie lokaty. Panie śpiewają, tańczą oraz udzialają się charytatywnie, pomagając mieszkańcom Koteż.