Starogardzka Masa Rowerowa 2019 – relacja

W tym roku po raz kolejny Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz ze Stowarzyszeniem REKORD zorganizowali Starogardzką Masę Rowerową pod hasłem „Moja bezpieczna droga do szkoły z Mrówką Sputnik”.

Aby pokazać mieszkańcom jak wspaniałym środkiem transportu jest rower, blisko 170 uczniów ze starogardzkich szkół wraz z nauczycielami i opiekunami wzięło udział w uroczystym przejeździe ulicami miasta.
Było słonecznie, radośnie i aktywnie a wszystko to w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Co roku w piątek, podczas trwania ETZT odbywa się Starogardzka Masa Rowerowa, zachęcająca uczniów starogardzkich szkół do wspólnego przejazdu ulicami miasta. W tym roku przejazd połączony został z Dniem Serca, którego organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim.

Liczni odwiedzający mieli okazję wziąć udział w:
badaniach diagnostycznych,
badaniach w kierunku osteoporozy,
badaniach słuchu,
a także skorzystać z:
porad lekarskich,
szkoleń z pierwszej pomocy,
e-rejestracji.

Na uczniów oprócz przejazdu rowerowego, czekała masa atrakcji takich jak konkursy o zdrowiu, degustacje zdrowych przekąsek, możliwość tworzenia prac plastycznych i wyzwania fizyczne. Na miłośników aktywnego spędzania czasu czekała zumba w rytmie serca w wykonaniu Premium Gym Fitness oraz pozytywny wyrzut kolorów!

Z pośród uczestników Starogardzkiej Masy Rowerowej wylosowani zostali szczęśliwcy, którzy otrzymali nagrody takie jak rowerowe rękawiczki, bidony, koszyki itp. Najwspanialszą i najbardziej wyczekiwaną nagrodą był rower górski, który trafił w ręce Macieja Balickiego – ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Starogardzie Gdańskim.

Wszystkie działania dzisiejszego dnia wpisują się w europejską akcję „Dzień Bez Samochodu”, który jest częścią Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu będzie trwał jeszcze do niedzieli, także wszystkich zainteresowanych zapraszamy na liczne atrakcyjne wydarzenia!

Sponsorzy i partnerzy:

Premium Fitness Gym
Stowarzyszenie Rekord
Miasto Starogard Gdański
PSB Mrówka
Komenda Powiatowa Policji w Starogardzie Gdańskim
Starostwo Powiatowe
Sputnik
Straż Miejska w Starogardzie Gdańskim
Szprychy.com
Kula Bowling Piętro – Centrum Rozrywki
Słodko Słone
Kawiarnia Dzienna Dawka
Grodzisko Owidz
Starogardzkie Centrum Kultury
Miejski Zakład Komunikacji w Starogardzie Gdańskim