Taneczny Memoriał Edwarda Kowalke po raz czwarty

Starogardzkie Centrum Kultury i Klub Tańca Towarzyskiego „Impuls” organizują „Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego – IV Memoriał Edwarda Kowalke”. Impreza odbędzie się 3 listopada br. w Miejskiej Hali Sportowej im. A. Grubby w Starogardzie Gdańskim. Podczas wieczornej gali w specjalnym pokazie zaprezentują się Jan i Lenka Klimentowie znani z udziału w telewizyjnym show „Dancing with the Star. Taniec z Gwiazdami”. Galę po raz trzeci w Starogardzie Gd. poprowadzi Iwona Pavlović – jurorka wszystkich edycji „Tańca z Gwiazdami”.

Tancerze, przyjaciele i miłośnicy tańca towarzyskiego raz do roku zmieniają halę miejską w Starogardzie Gdańskim, w wielką salę balową. Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego poświęcony Edwardowi Kowalke, który taniec towarzyski propagował w swoim rodzinnym mieście, Pomorzu i Polsce stał się wydarzeniem, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych Starogardu Gdańskiego.

Podczas ostatnich edycji zatańczyły pary z Polski i z zagranicy (Rosja) reprezentujący następujące miejscowości: Trójmiasto, Warszawa, Toruń, Słupsk, Elbląg, Bydgoszcz, Hel, Kwidzyn, Tczew, Chojnice, Piła, Ełk, Żukowo, Olecko, Koszalin, Morąg, Szczecinek, Kostkowo, Kołobrzeg, Rumia a także Kaliningrad.

3 listopada br. podczas wieczornej gali zatańczą specjalny pokaz taneczny Czesi Jan i Lenka Klimentowie – popularni tancerzy programu „Dancing with the stars”.

Po raz trzeci wieczorną galę Memoriału Edwarda Kowalke poprowadzi Iwona Pavlović – znakomita polska tancerka i międzynarodowy sędzia taneczny.

Tradycją turnieju w Starogardzie Gdańskim jest fakt, że na zakończenie wydarzenia tancerze, sędziowie, goście, publiczność razem tańczą walca wiedeńskiego ku czci Edwarda Kowalke. Organizatorzy przygotowali specjalną niespodziankę muzyczną. Do tańca zaśpiewa uczestnik programu typu talent show emitowanego obecnie w telewizji.

Impreza odbywa się w strukturach działania Federacji Tańca Sportowego, w której skład wchodzą przedstawiciele profesjonalnego i amatorskiego ruchu tanecznego w Polsce oraz Pomorskiego Związku Tańca Sportowego.

Program wydarzenia:
Blok I – godz. 10:00
Blok II – godzina 14:00
Blok III – Wieczorna Gala – godzina 18:00