Przywitanie nowego roku 2020

Tradycyjnie 1 stycznia władze Starogardu Gdańskiego oraz mieszkańcy spotkali się na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny, by wspólnie podsumować zeszły i powitać Nowy Rok.

Spotkanie rozpoczął pokaz filmu podsumowującego najważniejsze kulturalne i sportowe wydarzenia, które w 2019 roku odbyły się w stolicy Kociewia.

– Miniony rok był dla Starogardu Gdańskiego wyjątkowy. Spadł na nas deszcz nagród. Do użytku oddaliśmy zmodernizowany Park Miejski. Rozbudowaliśmy Park Nowe Oblicze. Powstały Otwarte Strefy Aktywności. Zakończyliśmy remont ulicy Kopernika. Korzystając z okazji, bardzo dziękuję Państwu za wyrozumiałość i przepraszam za wszelkie utrudnienia i niedogodności związane z remontami, a przede wszystkim za opóźnienia, które nie zawsze są winą naszą, czy wykonawcy danej inwestycji – mówił Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

Następnie włodarz zaprosił wszystkich na pokaz fajerwerków. – Być może za rok, po konsultacjach z mieszkańcami miasta, zdecydujemy się na inną formę powitania Nowego Roku – powiedział prezydent Starogardu.