fbpx

Nasze imprezy/ co organizujemy?

Do najważniejszych imprez organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim należą m.in.:

Bieg Szpęgawski Szlakiem Martyrologii Ludności Pomorza
Bieg poświęcony pamięci poległym w Lesie Szpęgawskim w czasie II wojny światowej.
Trasa biegu liczy 5,8 km i biegnie drogą nr 22 w kierunku Tczew – Chojnice. Meta na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny w Starogardzie Gdańskim. Profil trasy łagodny z jednym podbiegiem na 5 km od startu.
Bieg odbywa się przy ruchu częściowo ograniczonym prawostronnym.
Bieg organizowany jest corocznie w pierwszą sobotę kwietnia.
Bieg Główny poprzedzają biegi towarzyszące, w których startują dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Bieg Kociewski
20. Bieg Kociewski z Polpharmą został wyróżniony w plebiscycie Złote Biegi 2011 organizowanym przez MARATONYPOLSKIE.PL certyfikatem jakości w kat. pomorskie, biegi średnie oraz miasta 25-100 tyś.
Trasa ulicami miasta. Bieg Główny odbywa się na trasie atestowanej PZLA na dystansie 10 km. Bieg Główny poprzedzają biegi towarzyszące, w których startują dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Amatorskie Ligi: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki
Imprezy cykliczne. Liga piłki nożnej odbywa się w dwóch rundach: wiosennej i jesiennej. Głównym trofeum dla zwycięskiego zespołu jest przechodnia Kryształowa Kula. Turnieje te odbywają się pod patronatem Prezydenta Starogardu Gdańskiego.

Turniej Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby – Memoriał
Turniej odbywa się w Miejskiej Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby w Starogardzie Gdańskim.
W turnieju startuje ok. 200 zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych z całej Polski. Imprezie towarzyszy Turniej VIP-ów.

Gośćmi honorowymi Turnieju jest rodzina Andrzeja Grubby. W 2010 r. byli nimi syn Andrzeja Grubby – Tomasz i rodzice Ludomira i Alojzy Grubbowie.

Turnieje międzynarodowe piłki nożnej
Na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny organizowane są międzynarodowe turnieje piłki nożne takie jak UEFA Development U-1 czy mecze reprezentacji kobiet.

Rajdy rowerowe
Rajdy organizowane są w okresie wiosna – lato oraz jesienią. Odbywają się cyklicznie w soboty. Trasy rajdów wytyczane są na dystansie do 20 km. Miejscem docelowym są ciekawe zakątki Powiatu Starogardzkiego.
Po dotarciu do punktu docelowego uczestnicy rajdu mają możliwość skorzystania z gier i zabaw sportowych jak i relaksu przy ognisku.
W rajdzie mogą brać udział osoby dorosłe jak również młodzież i dzieci (dzieci do 11 lat mogą jechać wyłącznie z pełnoletnim opiekunem).

Turnieje tenisa ziemnego
Impreza cykliczna. Cykl turniejów Osir Open dla kobiet i mężczyzn. W każdym turnieju zawodnik zdobywa punkty, które zbiera do klasyfikacji generalnej. Organizator na koniec również przydziela nagrody w kategoriach wiekowych. Wszystkie trzy turnieje rozgrywane są w weekendy – soboty ćwierćfinały i półfinały, w niedziele mecze o miejsca i finał.
Pod koniec każdego sezonu wyłoniony zostaje Mistrz Starogardu w singlach, deblach i mikstach.

Turniej siatkówki plażowej Volleyball Beach
Imprezy cykliczne. Volleyball Beach adresowany jest do osób z całej Polski powyżej 15 roku życia w kategorii kobiet i mężczyzn. Mecze rozgrywane są na dwóch boiska przy świetnej muzyce dj-ów. Każdy zawodników w dniu imprezy otrzymuje pamiątkową koszulkę i ciepły posiłek. Nagrodami w turnieju są puchary i drobne nagrody rzeczowe. Ilość miejsc w turnieju jest ograniczona.

Festyny rekreacyjne
Okolicznościowe festyny rekreacyjne z okazji: 3 maja, Dnia Dziecka jak również eventy . W czasie festynu przeprowadzane są zabawy i gry dla dzieci jak i całych rodzin. W czasie trwania festynu można sprawdzić się w konkurencjach zręcznościowych, siłowych oraz grach. Dużym powodzeniem cieszy się również malowanie twarzy. Uczestnicy otrzymują za udział drobne „słodkości” oraz nagrody.

Nieobozowe akcje: Lato z OSiR-em i Zima z OSiR-em
Akcje organizowane są corocznie w okresie wakacji letnich jak i ferii zimowych dla dzieci. W czasie Akcji Lato z OSiR-em dzieci biorą udział w różnego rodzaju zabawach i grach, organizowane są wycieczki do ZOO, nad morze czy jeziora. Cały czas wypełniają dzieciom ciekawe zajęcia i wesoła zabawa, niezależnie od pogody.
Akcja Zima z OSiR-em to turnieje w grach zespołowych dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Igrzyska Dzieci Szkół Podstawowych
Turnieje w grach zespołowych, zawody LA, na szczeblu miejskim dla szkół podstawowych i gimnazjalnych.