37. BIEG SZPĘGAWSKI DLA DZIECI Z OLA KALISKA

31.05 - 01.06.2021

Dziękujemy za pięknie spędzony czas i zapraszamy do przeczytania relacji, obejrzenia galerii zdjęć, "asteroid" oraz filmu :)

Dziecięca radość i sportowa rywalizacja!

W dniach 31 maja i 1 czerwca na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny odbyło się wydarzenie sportowe dla grup przedszkolnych i klas 1-3. Wszyscy wiedzą o tym, że 1 czerwca to święto wszystkich dzieci na całym świecie. Z tej okazji odbył się 37. Bieg Szpęgawski z OLA Kaliska dla dzieci, zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim. Dla pracowników OSiRu była to podwójna radość, ponieważ ten bieg był pierwszą dużą imprezą zorganizowaną od czasu ogłoszenia pandemii. Wydarzenie było uzupełnieniem wirtualnej części 37. Biegu Szpęgawskiego z Flex Poland.

2 dni 2 kategorie

Udział w imprezie wzięły przedszkola takie jak Przedszkole i Żłobek Aniołek, MPP nr 8 „Bajeczka”, Przedszkole Bajkowe i Niepubliczny Punkt Przedszkolny „Pluszowy Miś” oraz szkoły: SP Godziszewo, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, PSP1 i PSP2. Przed uroczystym rozpoczęciem wydarzenia Wójt Gminy Starogard Gdański Magdalena Forc – Cherek, Wicestarosta Powiatu Starogardzkiego Patryk Gabriel, Etatowy Członek Zarządu Wioleta Strzemkowska- Konkolewska, Dyrektor Ola Kaliska Gabriela Kutysz oraz Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Marzena Klein złożyli wiązanki kwiatów przy Pomniku Poległych w Szpęgawsku.

Gorąca rozgrzewka

Wszystkie dzieci w jednakowych, okolicznościowych koszulkach przebiegły dystans 200 lub 400 metrów, a wszystko to w zdrowej rywalizacji. Tego dnia każdy został zwycięzcą. Na linii startu dzieci wzięły udział w rozgrzewce prowadzonej przez Premium Gym Fitness, po czym wystartowały goniąc szybkiego lisa- maskotkę KP Starogard. Na mecie każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal.

Gaszenie pożaru

Po biegu czekały na dzieci różne strefy z atrakcjami. Animatorzy zachęcali dzieci do zabaw sportowych i z chustą animacyjną, tworzenia wielkich baniek mydlanych, gry w piłkę, badmintona. Było również koło fortuny, dmuchane zjeżdżalnie, tatuaże, wata cukrowa i popcorn. Dzieci mogły wziąć udział w pokazie policyjnym z udziałem psa tropiącego oraz w pokazie straży pożarnej, gdzie można było ugasić pożar przy użyciu węża pożarniczego. Dodatkowo kluby sportowe przygotowały masę sportowych atrakcji, a u Starogardzkiego Bractwa Rycerskiego można było powalczyć na miecze piankowe. Na koniec wizyty każde dziecko otrzymało pakiet startowy, dyplom oraz loda.

Powiat starogardzki i tczewski

W 37. Biegu Szpęgawskim z OLA Kaliska wzięło udział 500 dzieci nie tylko z miasta, ale z całego powiatu starogardzkiego i tczewskiego. Dziękujemy nauczycielom, opiekunom i wszystkim zaangażowanym. Szczególne podziękowania składamy również Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej ze Starogardu Gdańskiego za służbę podczas biegu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej ze Starogardu za zabezpieczenie imprezy.

| Dzień 1 | 31.05.2021 |

Galeria zdjęć
osir dzien 1
Foto: OSiR
szopinska dzien 1
Foto: Paulina Szopińska
ossowscy dzien 1
Foto: ossowscy.com
teb 1 dzien 1
Foto: TEB 1
teb 2 dzien 1
Foto: 
TEB 2
teb 3 dzien 1
Foto: 
TEB 3
teb 4 dzien 1
Foto:
TEB 4

| Dzień 2 | 01.06.2021 |

Galeria zdjęć
osir dzien 1
Foto: OSiR
Foto:
Paulina Szopińska
Foto:
TEB 1

"Asteroidy"

Znajdź siebie na filmie z drona!

Obejrzyj relację z dwóch dni biegowego szaleństwa :)

Organizator

37. Biegu Szpęgawskiego dla dzieci

Sponsor tytularny

Ola Kaliska 100% Okna

Sponsorzy i partnerzy BS 2021
Organizator

Ośrodek Sportu i Rekreacji
ul. Olimpijczyków
Starogardzkich 1,
83 -200
Starogard Gdański


Dane kontaktowe

Email: bieg.szpegawski@osir.com.pl
Telefon: +48 533 236 148
biuro czynne
pon-pt
godz.7:00 -15:00

Linki
Feedback

Masz sugestie lub informacje o błędach? Każda opinia jest dla nas cenna. Napisz do nas.

Set up your own site - Go now