27 FINAŁ WOŚP w Starogardzie Gd.

 

Sztab WOŚP działający przy #OSiRStarogard o numerze 4233 został zarejestrowany!

27. Finał WOŚP odbędzie się w dniu 13 stycznia 2019, a jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Temat 27. Finału WOŚP: POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE Gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych

Specjalistyczne szpitale dziecięce to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Nabory na wolontariuszy trwają do 30 listopada i prowadzone w szkołach:
Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Starogardzie Gd.
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Starogardzie Gdańskim
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4
#PublicznaSzkołaPodstawowanr6
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 im. Mikołaja Kopernika w Starogardzie Gd.
I LO w Starogardzie Gdańskim
II LO w Starogardzie Gdańskim im. Ziemi Kociewskiej
Zespół Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim
Zespół Szkół Zawodowych im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”
Technikum w Owidzu
Zespół Szkół w Skórcz
Gminny Ośrodek Kultury w Bobowo
Zespół Szkół w Rywałd
Publiczna Szkoła Podstawowa w Lubichowie
Publiczna Szkoła Podstawowa w Rokocin
Zespół Szkół Publicznych w Kokoszkowach

Grajcie razem z nami!
#wSTG #WOŚP #pomagamy

Cały czas mam wrażenie, że dla polskich szpitali chcących rozwijać swoje możliwości Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest ostatnią deską ratunku. System opieki zdrowotnej w Polsce boryka się coraz większymi i cały czas dalekimi od rozwiązania problemami. Brak środków na finansowanie leczenia, rosnące kolejki do podstawowych usług medycznych, palący brak wyspecjalizowanego personelu medycznego, któremu polski system nie jest w stanie zapewnić satysfakcjonujących warunków pracy – to bardzo poważne braki, powodujące coraz mniejsze poczucie bezpieczeństwa zdrowotnego w Polsce. Przy takich problemach sprawa wyposażenia oddziałów często schodzi na dalszy plan. A kiedy damy się zbyt mocno wyprzedzić rozwojowi medycyny na świecie, nadrobienie braków może być trudne i bardzo kosztowne. Wielka Orkiestra nie jest w stanie naprawić systemu, ale jesteśmy w stanie pomóc w utrzymaniu wysokich standardów i możliwości w leczeniu. I to będziemy robić, do końca świata i jeden dzień dłużej.

Jerzy Owsiak, prezes zarządu Fundacji WOŚP