29.Bieg Kociewski z Polpharmą – relacja

Niedziela 3 października 2021 Starogard Gdański

Bieg Kociewski z Polpharmą ! Nowy- hybrydowy !

Po 2 latach pandemicznej przerwy udało nam się ponownie spotkać na Stadionie Miejskim im. K. Deyny w Starogardzie Gdańskim.
W tym roku wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników organizatorzy przygotowali aż 3 warianty biegu: wirtualny, młodzieżowy oraz stacjonarny!

Dla uczestników wszystkich rodzajów biegu przygotowano 600 atrakcyjnych pakietów startowych oraz medali.

Bieg wirtualny trwał aż 3 dni (od 1 do 3 października). Udział w nim mógł wziąć każdy- bez względu na miejsce zamieszkania czy pobytu. Zawodnicy sami wyznaczali sobie trasę i czas startu. Tym sposobem Bieg Kociewski stał się biegiem ogólnopolskim. Udział w nim wzięło blisko 100 osób !

BIEG MŁODZIEŻOWY

Punktualnie o godzinie 11:30 wystartował bieg młodzieżowy na dystansie 2,2 km.
Na starcie stanęło 30 młodych sportowców.
Udział w nim wzięli uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Uczestnicy biegu młodzieżowego na dystansie 2,2 km

Klasyfikacja przedstawia się następująco:

KLASY 7-8
Kobiety

1. Kłos Zuzanna
2. Jabłońska Laura
3. Jędrzejewska Nadia

KLASY 7-8
Mężczyźni

1. Nikodem Łada
2. Serocki Paweł
3. Segar Kajetan

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE
Kobiety

1. Derengowska Paulina
2. Engler Zuzanna
3. Patelczyk Agata

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE
Mężczyźni

1. Makiła Karol
2. Kitowski Jaś
3. Patelczyk Karol

KLASYFIKACJA GENERALNA

O godzinie 12:00 na starcie biegu głównego stanęło 333 uczestników, którzy po raz kolejny pobiegli ulicami miasta na dystansie 10 km. Czołówkę biegaczy prowadził Damian Kabat- mieszkaniec Stargardu reprezentujący klub WMLKS Pomorze Stargard i utrzymując przewagę do samego końca ukończył bieg jako pierwszy z czasem 00:30:00.
Drugim zawodnikiem na mecie był Grzegorz Kujawski z czasem 00:32:21, a trzecim Michał Lewandowski uzyskując wynik 00:33:12

Zwycięzcy w klasyfikacji generalnej

Wśród kobiet jako pierwsza na mecie zameldowała się Monika Dubiella reprezentująca klub LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz! Monika ukończyła bieg z wynikiem 00:38:44.
Druga na mecie pojawiła się Małgorzata Drzycińska z czasem 00:38:51, a trzecia Kamila Grzonka uzyskując wynik 00:39:29.

Zwyciężczynie w klasyfikacji generalnej

WYNIKI

Wyniki w kategoriach wiekowych znajdują się na: https://elektronicznezapisy.pl/event/5548/results.html

Wyniki dodatkowych kategorii przedstawiają się następująco.

Najszybsza Starogardzianka
1.Lenz Magdalena

Najszybszy Starogardzianin
1.Czaja Leszek

Najszybsi starogardzianie

Najmłodsza zawodniczka
1.Mańka Sandra

Najmłodszy zawodnik
1.Czarnecki Dobromił

Najmłodsi zawodnicy

Najstarsza zawodniczka
1.Stargecka Ludmiła

Najstarszy zawodnik
1.Kik Andrzej

Najstarsi zawodnicy

Niepełnosprawni
1.Witecki Łukasz

kat. niepełnosprawni

Najliczniejsza Grupa Biegowa:
1. Flex Runners

Najliczniejsza grupa biegowa

Najlepsi Polacy:
Dubiella Monika
Kabat Damian

Najlepsi Polacy

Najstarsza Starogardzianka:
1.Byczyńska Barbara

Najstarszy Starogardzianin:
1.Adamowski Jerzy

Najstarsi starogardzianie

Najlepsza zawodniczka firmy Polpharma:
1.Wójcik Anna

Najlepsza zawodniczka POLPHARMA

Najlepsi zawodnicy firmy Polpharma:
1.Wilczyński Robert
2.Stępiński Paweł
3.Meller Mariusz

Najlepsi zawodnicy POLPHARMA

Najlepsze zawodniczki FLEX:
1.Kruk Agnieszka
2.Jaworska Beata
3.Szyca Katarzyna

Najlepsze zawodniczki FLEX

Najlepsi zawodnicy FLEX:
1.Maksymiuk Piotr
2.Trzciński Krzysztof
3.Kiedrowski Grzegorz

Najlepsi zawodnicy FLEX

Najlepsi zawodnicy DEKPOL:
1.Jędrzejewski Daniel
2.Lewandowski Tomasz
3.Mikołajewski Mateusz

Najlepsi zawodnicy DEKPOL

Kategorie w ramach 4 biegowego Grand Prix Kociewia
Pary Małżeńskie
1.Czechowscy Dorota i Dawid
2.Wiśniewscy Marta i Marek
3.Felton Beata i Adam

Najlepsze pary małżeńskie (IV Biegowe Grand Prix Kociewia)

Kategoria Drużynowa:
1.LLKS Ziemi Kociewskiej
2.SKL Filipides
3.KS Sokół Zblewo

Kat. drużynowa (IV Biegowe Grand Prix Kociewia)

Słoneczna pogoda dopisała i pomimo uciążliwego dla zawodników wiatru udało się osiągnąć imponujące wyniki. Na zawodników na trasie czekały dwa punkty z wodą przygotowane przez Starogardzkie Centrum Wsparcia Rodziny oraz wolontariuszy.

Na mecie- w miasteczku biegowym na biegaczy czekało wiele stoisk m.in.: pomiar poziomu glukozy oraz ciśnienia, masaże sportowe, kociewskie pamiątki, analiza składu ciała, czy możliwość zaszczepienia się jednodawkową szczepionką Jonhon & Jonhson.

Po przybyciu na metę medale oraz nagrody wręczali m.in.:
Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej- Kazimierz Smoliński, Starosta Powiatu Starogardzkiego- Kazimierz Chyła, Zastępca prezydenta miasta Starogard Gdański- Tadeusz Błędzki, Sekretarz Gminy Wiejskiej Starogard Gdański- Tomasz Rogalski, Przewodnicząca Komisji Sportu, Rekreacji i Turystki miasta Starogard Gdański- Brygida Nowacka,
kierownik sprzedaży firmy OLA Kaliska- Przemek Malinowski, Prezes firmy Dekpol Steel Andrzej Kuchtyk, Dyrektor Generealny firmy Flex Poland- Stanisław Motylski, Kierownik firmy Dekpol Steel- Małgorzata Gołaszewska, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Marzena Klein.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim składa serdeczne podziękowania współorganizatorom, służbom mundurowym, wolontariuszom za pomoc przy organizacji imprezy oraz wszystkim sponsorom, którzy wsparli nasze działania, a w szczególności ZF Polpharma SA, PPU Ola Kaliska oraz Dekpol Steel.

Pełna galeria zdjęć – wkrótce!

Sponsor Tytularny:
Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A.

Sponsorzy:
Dekpol Steel
Ola Kaliska
Decathlon Kartuska
Biuro Rachunkowe RK Roma Kamrowska
Broker
Stary Las
Bank Spółdzielczy w Starogardzie Gdańskim
Galeria Neptun
NIKO
GKW Inwest
Grupa Energa
Medpharma Centrum Rehabilitacyjno – Lecznicze
Kociewskie Centrum Zdrowia Sp. z o o
Kula Bowling
Piętro – Centrum Rozrywki
Pizzeria BOSCO
MCDONALDs
Dworek Tucholski Zblewo
Salon Ślubny Bianka – Kamila Froelke
Szkółka Roślin Paweł Pesta
TIKAL

Partnerzy:
Starogard Gdański
Gmina Starogard Gdański
Powiat starogardzki
Wojewódzki Zespół Szkół Policealnych Szkoła Medyczna
Radio Starogard 89,8 FM
Starogardzkie Towarzystwo Fotograficzne
Biegowe Grand Prix Kociewia
Kociewie Etno Design
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej
Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim
Komenda Powiatowa Policji w Starogardzie Gdańskim
Straż Miejska w Starogardzie Gdańskim
Hufiec ZHP Starogard Gdański
Chrześcijańska Szkoła Podstawowa w Starogardzie Gdańskim
Paktainer
Premium Fitness&Gym Starogard Gdański
Elektorniczny Pomiar
I LO
II LO
ZSZ
ZSE
TEB Edukacja
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Starogard Gdański
OSP Klonówka
OSP Dąbrówka

Współorganizator:
Stowarzyszenie Rekord

Organizator:
OSiR Starogard Gdański

#Biegamna10 #BiegKociewski #BiegamzPolpharmą