fbpx

30. Finał WOŚP w Starogardzie Gdańskim

Miło nam poinformować, iż po raz 30. WOŚP zagra w Starogardzie Gdańskim! Jak w latach poprzednich sztab 4233 działający przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim zajmie się organizacją finału w naszym mieście.

Termin i temat 30. Finału WOŚP

30. Finał WOŚP zagra 30 stycznia 2022 roku

Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia.   

Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje.

Oddziały i pododdziały okulistyki dziecięcej oraz wydzielone łóżka dziecięce w oddziałach okulistyki dla dorosłych działają w 25 ośrodkach w 17 miastach Polski. W całym kraju są też poradnie okulistyki dziecięcej, które również wymagają wyposażenia w nowoczesny sprzęt okulistyczny. Rokrocznie na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów. Jednymi z najczęstszych powodów, dla których dzieci trafiają do specjalistów z zakresu okulistyki, są – poza pogorszeniem ostrości wzroku – jaskra, zaćma, różnego rodzaju urazy, anomalie rozwojowe i nowotwory. Wiele tych schorzeń wymaga wykonania zabiegów operacyjnych – w 2019 roku przeprowadzono ich blisko 650, z czego najwięcej, ponad 25%, stanowiły operacje guzów*. Specjaliści uwagę zwracają również na krótkowzroczność wśród dzieci i młodzieży, która w coraz większej liczbie krajów przybiera charakter epidemiczny, co ma bezpośredni związek z nadmiernym korzystaniem z urządzeń elektronicznych.

30. Finał – co będziemy kupować między innymi?

 • angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka – najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci 
 • oftalmoskopy do badania dna oka  
 • lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka 
 • tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki) 
 • synoptofory do pomiaru kąta zeza 
 • urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń 
 • tomografia dnia oka 
 • mikroskopy  
 • stoły operacyjne  

29. Finał WOŚP Studio na żywo – przeżyjmy to jeszcze raz!

Co zrobić, by wstąpić w szeregi wolontariuszy?

Wolontariuszem WOŚP może zostać każdy, niezależnie od wieku, płci czy pochodzenia.
W przypadku osób niepełnoletnich opiekun prawny musi podpisać Oświadczenie Wolontariusza. W tym roku rejestracja wolontariuszy odbędzie się  elektronicznie za pomocą platformy www.iwolontariusz.org.wosp.pl. Podczas 30. Finału WOŚP nasz sztab obowiązuje limit 350 wolontariuszy !

Jak się zapisać? Najczęściej zadawane pytania

Czym jest portal iwolontariusz?

iwolontariusz.wosp.org.pl to Baza Wolontariuszy Finału WOŚP. To tutaj mogą rejestrować się wolontariusze, którzy będą zbierać pieniądze do tekturowych ale też internetowych puszek podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na platformie mogą zarejestrować się wyłącznie osoby pełnoletnie.

Jak założyć konto na iwolontariusz?
 1. Wejdź na stronę iwolontariusz.wosp.org.pl.
 2. Rozpocznij zakładanie konta w aplikacji iwolontariusz korzystając z przycisku „załóż konto”.
 3. Zarejestrować się może wyłącznie osoba pełnoletnia.
 4. Wypełnij formularz, zapoznaj się z klauzulą RODO, następnie kliknij „Załóż konto”.
 5. Na podany przez Ciebie adres e-mail właśnie wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą założenie konta. Zaloguj się do swojej poczty i kliknij link potwierdzający.
 6. Po kliknięciu w link aktywacyjny otworzy Ci się strona powitalna iwolontariusza ze ścieżką wyboru: wolontariusz / rodzic / firma.
Jak się zarejestrować jako wolontariusz krok po kroku?
 1. Wejdź na stronę iwolontariusz.wosp.org.pl.
 2. Po założeniu i potwierdzeniu konta przejdziesz na stronę rejestracji.
 3. Wybierz ścieżkę WOLONTARIUSZ
 4. Wypełnij formularz – dane, które musisz przygotować do prawidłowego wypełnienia formularza:
  • zdjęcie wolontariusza (min. szer. 600px, min. wys. 800 px., jpg)
  • PESEL
  • imię
  • nazwisko
  • data urodzenia
  • numer telefonu
  • kraj
  • kod pocztowy
  • miasto
  • ulica
  • numer domu
  • numer lokalu
  • szkoła lub miejsce pracy
 5. Na koniec, zapoznaj się z klauzulą RODO i kliknij „Wyślij”.
Jak może kwestować osoba zarejestrowana poprzez portal iwolontariusz.wosp.org.pl?
 1. Osoby, które po założeniu konta zgłosiły się do sztabu, a ich wniosek został zaakceptowany przez Sztab, kwestują z tekturową puszką w dzień Finału, zgodnie z zaleceniami swojego Sztabu.
 2. Każdy wolontariusz posiadający puszkę papierową oraz każdy, kto założył konto iwolontariusza, ale nie posiada tekturowej puszki, może założyć swoją eSkarbonkę (zbiórkę online) i kwestować w Internecie. eSkarbonkę można założyć od 1 grudnia do 30 stycznia. Zakończenie zbiórki i podliczenie wszystkich eSkarbonek odbędzie się automatycznie 31 stycznia 2022 r. o godz. 23:59 (i do tego czasu cały czas można wpłacać pieniądze).
Czym jest TOKEN?

Niektóre sztaby wykorzystują podczas rejestracji tokeny, czyli specjalne kody. Możesz go dostać w siedzibie Sztabu lub od koordynatora wolontariuszy.

Jak działa TOKEN?
 1. Dostajesz od sztabu TOKEN
 2. Rejestrujesz się na www.iwolontariusz.wosp.org.pl (podajesz swoje dane i dodajesz zdjęcie)
 3. Po zalogowaniu na https://iwolontariusz.wosp.org.pl wpisujesz w wyszukiwarkę swój TOKEN. Wynikiem jest Twój sztab. Możesz się do niego zgłosić.
 4. Po przesłaniu zgłoszenia musisz poczekać na sprawdzenie jakości Twojego zdjęcia.
 5. Sztab skontaktuje się z Tobą w celu zweryfikowania poprawności Twoich danych (preferowany kontakt online).

W ten sposób na https://iwolontariusz.wosp.org.pl/ może zarejestrować się osoba pełnoletnia. Osoba niepełnoletnia TOKEN powinna przekazać swojemu opiekunowi. Zgłoszenie nie jest jednoznaczne z zostaniem wolontariuszem – musisz udać się do Sztabu, aby potwierdzić dane, które zostały wpisane do formularza.

Instrukcja obsługi E-skarbonki

Każdy wolontariusz otrzyma również możliwość założenia internetowej e-skarbonki, do której można wpłacać online, a kwota całkowicie przeznaczona jest na działania Fundacji. E-skarbonki ruszą na początku grudnia.

Wolontariusze zostaną również zaopatrzeni w maseczki i płyny do dezynfekcji, a sposób rozliczenia odbywać się będzie w bezpiecznej formie. O wszystkich zasadach kwesty i zmianach podczas 30. Finału WOŚP wolontariusze dowiedzą się w styczniu na specjalnym szkoleniu poprowadzonym przez szefa sztabu.

W tym roku po raz kolejny w wielu punktach w naszym mieście pojawią się skarbony stacjonarne. Skarbony dostępne będą już od 15 grudnia !

PROWADZISZ FIRMĘ I CHCESZ WESPRZEĆ SZTAB? ZGŁOŚ SIĘ

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą i chcesz wesprzeć WOŚP poprzez ustawienie skarbony stacjonarnej w swoim punkcie skontaktuj się z nami : p.burczyk@osir.com.pl bądź telefonicznie 505 266 168.

Zachęcamy do wzięcia udziału w 30. Finale WOŚP już dziś 😊

Koordynator Sztabu #4233 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Starogardzie Gdańskim
Paulina Burczyk 505 266 168 , 533 236 148

Sztab WOŚP przy OSiR działa w składzie:
Szef Sztabu – Paulina Burczyk
Biuro – Paulina Szulc, Aleksandra Barszcz, Monika Kełpin, Jakub Piankowski.