32. FINAŁ WOŚP W STAROGARDZIE GDAŃSKIM- REJESTRACJA WOLONTARIUSZY RUSZYŁA!

Po raz 32. WOŚP zagra w Starogardzie Gdańskim!

Jak w latach poprzednich sztab #4233 działający przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim zajmie się organizacją finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście.

Kiedy odbędzie się Finał?

Finał WOŚP zagra w niedzielę 28 stycznia 2024 roku.

Hasło tegorocznego Finału

Mottem akcji jest „Tu wszystko gra OK!”.

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany będzie zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. W całej Polsce działają 64 takie jednostki. 

Fundacja WOŚP podjęła decyzję o wyborze celu akcji po konsultacji z Polskim Towarzystwem Pneumonologii Dziecięcej, które zwróciło uwagę na zdrowotne konsekwencje pandemii –  bardzo poważne zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Sytuację pogarsza, a tym samym zwiększa liczbę osób z chorobami układu oddechowego, zła jakość powietrza w Polsce. Dodatkowo Fundacja chce wspomóc pacjentów z mukowiscydozą – w Polsce żyje z tą chorobą około 1 800 osób, odsetek dorosłych pacjentów chorych na mukowiscydozę nie przekracza 40%.

Co zrobić, by wstąpić w szeregi wolontariuszy?

Wolontariuszem WOŚP może zostać każdy, niezależnie od wieku, płci czy pochodzenia.
W przypadku osób niepełnoletnich opiekun prawny musi podpisać Oświadczenie Wolontariusza.
W tym roku rejestracja wolontariuszy odbędzie się elektronicznie za pomocą platformy www.iwolontariusz.org.wosp.pl. Podczas 32. Finału WOŚP nasz sztab obowiązuje limit 325 wolontariuszy!

Jak zostać wolontariuszem WOŚP – to proste!

Nabór wolontariuszy do Sztabu #4233 przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim odbywa się tylko w formie elektronicznej. Każdy zaakceptowany przez szefa sztabu wolontariusz otrzyma najważniejsze rzeczy, które umożliwią Ci kwestowanie: identyfikator, puszkę i serduszka.

Co trzeba zrobić?

 1. Wejdź na stronę www.iwolontariusz.wosp.org.pl – wolontariusz pełnoletni samodzielnie dokonuje zgłoszenia do wybranego Sztabu, wolontariusz niepełnoletni zostaje zgłoszony z pomocą opiekuna prawnego.
 2. Po założeniu i potwierdzeniu konta przejdziesz na stronę rejestracji.
 3. Wybierz ścieżkę WOLONTARIUSZ
 4. Wypełnij formularz – dane, które musisz przygotować do prawidłowego wypełnienia formularza:
 • zdjęcie wolontariusza (min. szer. 600px, min. wys. 800 px., jpg)
 • PESEL
 • imię, nazwisko
 • data urodzenia
 • numer telefonu
 • kraj, kod pocztowy, miasto
 • ulica, numer domu, numer lokalu
 • szkoła lub miejsce pracy
 1. Na koniec, zapoznaj się z klauzulą RODO i kliknij „Wyślij”.

Co musisz wiedzieć?

 1. Uwaga! Po wysłaniu zgłoszenia będziesz jednak musiał/a potwierdzić swoje dane, które zostały wpisane do formularza. Forma kontaktu jest zależna od Sztabu (preferowany kontakt online).
 2. Decyzja o akceptacji zgłoszenia wolontariusza podejmowana jest przez Szefa Sztabu, który ma prawo odrzucić zgłoszenie bez podania przyczyny.
 3. Jeśli Twój wniosek został rozpatrzony przez Sztab pozytywnie, taką informację od Sztabu zobaczysz w zakładce „Wiadomości”.
 4. Powiadomienie zostanie również wysłane do Ciebie na adres mailowy, który podałeś przy wypełnianiu formularza. Od tej chwili wszystkie powiadomienia od Sztabu będziesz widzieć w zakładce „Wiadomości”. Sztab tu będzie informował Cię o spotkaniach, konieczności podpisania dokumentów, jeśli będzie taka potrzeba, o dodatkowych atrakcjach itd.
 5. Pamiętaj, że każdy Sztab ma ograniczoną liczbę miejsc, zgłoszenie niepotwierdzone może zostać odrzucone.
 6. Zdjęcie nie może być mniejsze niż 800×600 pikseli i musi być w formacie .jpg. Przygotowując zdjęcie – wzoruj się na zdjęciu legitymacyjnym: twoja twarz musi być wyraźna, na pierwszym planie i łatwa do poznania.
 7. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem tel 505-266-168 bądź p.gworek@osir.com.pl

  E-Skarbonka

  Każdy wolontariusz otrzyma również możliwość założenia internetowej e-skarbonki, do której można wpłacać online, a kwota całkowicie przeznaczona jest na działania Fundacji.
  E-skarbonki ruszą na początku grudnia.

  link do filmiku instruktażowego :

  Skarbony stacjonarne

  W tym roku po raz kolejny w wielu punktach w naszym mieście pojawią się skarbony stacjonarne. Skarbony dostępne będą już od połowy grudnia !

  Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą i chcesz wesprzeć WOŚP poprzez ustawienie skarbony stacjonarnej w swoim punkcie skontaktuj się z nami: p.gworek@osir.com.pl bądź telefonicznie 505 266 168.

  Zachęcamy do wzięcia udziału w 32. Finale WOŚP już dziś 

  Nasz team!

  Koordynator Sztabu #4233 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Starogardzie Gdańskim
  Paulina Gworek 505 266 168 , 533 236 148

  Sztab WOŚP przy OSiR działa w składzie:
  Szef Sztabu – Paulina Gworek
  Biuro Sztabu #4233 – Paulina Szulc, Aleksandra Barszcz, Natalia Paul.