fbpx

74. rocznica urodzin Deyny

Z okazji 74. rocznicy urodzin Kazimierza Deyny 23 października 2021 r. odbyła się konferencja prasowa na temat budowy muzeum poświęconego pamięci wybitnego piłkarza.

Po jej zakończeniu odbyło się uroczyste złożenie kwiatów pod pamiątkową tablicą piłkarza- Honorowego Obywatela Miasta przy stadionie miejskim jego imienia. Udział w nim wzięli: Poseł na Sejm RP Kazimierz Smoliński, Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak, Wiceprezydent Miasta ds. Techniczno Inwestycyjnych Tadeusz Błędzki, Marek Jankowski członek zarządu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Starogard Gdański, Kazimierz Jankowski zasłużony piłkarz i trener piłki nożnej, Jarosław Janaszek Przewodniczący Komisji Budżetu, Strategii i Programów Pomocowych, Marzena Klein Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim.

Legenda „Kaki” nie przemija. Nieprzerwanie pozostaje idolem i autorytetem kolejnych pokoleń fanów piłki nożnej. Zapisał się w historii jako najlepszy rozgrywający lat 70-tych i postrach wszystkich stadionów, na których przyszło mu grać. Jego największym sukcesem było złoto dla Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Monachium w 1972 r. Dwa lata później z drużyną narodową wywalczył srebrny medal Mistrzostw Świata, a w 1976 r. srebro na Igrzyskach w Montrealu.

#KazimierzDeyna #KAKA #Deyna #OSIRStg #OSiR