Andrzejkowe Granie – Turniej Piłki Siatkowej – relacja

Najlepszy turniej siatkarski na Kociewiu – Andrzejkowe Granie już za nami!

W minioną sobotę, 18 listopada 2023 roku, Miejska Hala Sportowa im. Andrzeja Grubby w Starogardzie Gdańskim stała się areną dla najbardziej oczekiwanego turnieju siatkarskiego na Kociewiu – Andrzejkowe Granie! Wzięło w nim udział 15 zespołów (w tym 3 damskie i 12 męskich) z całego województwa, zapewniając publiczności widowiskowe pojedynki oraz pełne pozytywnej energii i radości wydarzenie.

Przez cały dzień mogliśmy podziwiać zacięte zmagania na boisku. Dodatkowo, aby nadać wyjątkowy klimat wydarzeniu, zaplanowano konkursy z nagrodami oraz wróżby andrzejkowe dla uczestników. Sportowcy mogli również skorzystać z bufetu śniadaniowego, zjeść ciepły posiłek regeneracyjny a także spróbować lemoniady i ciepłego pop cornu.

WYNIKI

Miejsca na podium wywalczyły…

Wśród Kobiet:

I miejsce II LO STG
II miejsce Flota Active STG
III miejsce Biały STG

Wśród Mężczyzn:

I miejsce SKS Volleyball – zespół ze starogardu Gdańskiego:
na swoim fanpage’u piszą tak:

„Od początku rozgrywek szło nam bardzo dobrze. Dzięki dobrej frekwencji zawodników plus zawodników wspomagających mieliśmy szeroki skład i dużo możliwości gry. Pierwsze mecze w grupie wygraliśmy gładko i udało się przejść dalej, by walczyć o podium. Kolejno przeszliśmy przez ćwierćfinał i półfinał. W finale spotkaliśmy się ze znaną nam już ekipą z Gdańska – Speednet Gdansk, tym razem byliśmy lepsi i wygraliśmy 💪🏐
Gratulujemy zespołowi KaEmKa Starogard Gdański za zajęcie 3 miejsca 💪🏐
Wielkie brawa należą się naszemu rozgrywającemu, Paweł Chwała , który ciągnął zespół do zwycięstwa i dzięki temu został MVP całego turnieju.
Dziękujemy za wsparcie kibiców, którzy podczas meczów razem z nami zdzierali swoje gardła, by nas dopingować 🥳
Dziękujemy OSiR Starogard Gdański za organizację turnieju w bardzo dobrym stylu. Atrakcje andrzejkowe, wróżby, poczęstunek 💪❤️
Dziękujemy naszym sponsorom, dzięki którym możemy brać udział w wielu turniejach na terenie całej Polski 🇵🇱💪🏐”

II miejsce Speednet Gdańsk

To dobrze nam znani zwycięzcy poprzedniej edycji Andrzejkowego Grania. Juz nie raz pokazali, że stać ich na wiele.


III miejsce PSW Nuttin KaEmKa

W składzie tego zespołu grają ligowi zawodnicy kadetów i juniorów, reprezentują barwy starogardzkiego klubu KaEmKa, na co dzień trenują pod okiem Piotra Kamińskiego.

MVP

Dodatkowo, wyróżniono MVP turnieju:
Maja Pielak z II LO w Starogardzie Gdańskim oraz Paweł Chwała z SKS Volleyball.

Medale oraz nagrody wręczali: Brygida Nowacka -Przewodnicząca Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki, Grzegorz Pięta – Inżynier Nadzoru Nadleśnictwa Starogard Gdański, Zenon Błański – Prezes Banku Spółdzielczego w Starogardzie Gdańskim oraz Marzena Klein – Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom i kibicom za wspaniałą atmosferę, jaką stworzyliśmy razem! Do zobaczenia za rok na kolejnym Andrzejkowym Graniu!

Organizator:
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim

Współorganizator:
Stowarzyszenie Rekord Starogard Gdański

Sponsorzy i Partnerzy:
Starogard Gdański
Gmina Starogard Gdański
ZUOK Stary Las
Pizzeria Da Grasso Starogard Gdański
Takko Fashion
Iglotex
Kula Bowling
Piętro – Centrum Rozrywki
Nadleśnictwo Starogard
ZIPnet Łączymy Kociewie
Kociewie24.eu