KOCIEwskie Piekiełki

KOCIEwskie Piekiełki

Dzień dziecka to cudowny dzień dla nie tylko dla najmłodszych!

To dzień, kiedy można pozwolić sobie na dodatkowe przyjemności, ponieważ fakt, że wszyscy jesteśmy dziećmi znany jest nie od dziś. Z tej okazji Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starogardzie Gdańskim przygotował grę terenową „KOCIEwskie Piekiełki”.

Śladami sprytnego kota spacerujemy po jednym z piękniejszych szlaków w Starogardzie – szlaku bioróżnorodności na Piekiełkach. Po drodze postawione są tabliczki z kodem QR, dlatego ważne, aby każdy biorący udział w grze posiadał przynajmniej jeden telefon z dostępem do internetu.

Spacerując po dolinie Wierzycy możemy zaobserwować kociewską florę i faunę, rozwiązując przygotowane zagadki. To doskonała okazja do poznania kilku ciekawostek z naszego regionu i aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Grę rozpoczynamy na moście, na Piekiełkach, gdzie zapoznajemy się z legendą o tym terenie. Trasa szlaku jest łatwa i liczy ok. 4,5 km. Dlatego tym bardziej zachęcamy do udziału najmłodszych wraz  z całymi rodzinami.

Gra trwa od 01 do 22 czerwca, więc o dniu i godzinie rozpoczęcia gry decydują zawodnicy. Dla autorów  najkreatywniejszych zdjęć, podczas wykonywania zadań, czekają nagrody.

Dla ułatwienia, lokalizacje punktów, w których zostały umieszczone tabliczki z QR kodami umieściliśmy również na mapie google.

Trasa dostępna będzie od 1 czerwca od godziny 10:00.