Rowerowa gra terenowa #WielkiProjekt

Rowelove – gra terenowa na dwóch kółkach

Maj sprzyja dłuższym wycieczkom rowerowym i spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. W Starogardzie Gdańskim ścieżek rowerowych jest kilka i znajdują się w dobrych lokalizacjach, dlatego ekipa Ośrodka Sportu i Rekreacji zorganizowała rowerową grę terenową „Rowelove”.

Gra zaczyna się w środę, 12 maja, a kończy się w niedzielę, 23 maja 2021.  

Zasady gry są bardzo proste. Na mapie, która znajduje się na profilu facebook OSIR Starogard, umieszczone jest kilka punktów. Utrudnieniem jest fakt, że punkty są częściowo zamalowane. Zadaniem uczestnika jest dotrzeć do danego miejsca i odkryć to, co zostało zakryte. Cała gra zorganizowana jest nie tylko na terenie miasta Starogard Gdański, ale również w Grodzisku Owidz. Trasa mierzy 12 km, a uczestnik przemierza grę korzystając w większości ze ścieżek rowerowych, dlatego doskonale nadaje się dla każdej grupy wiekowej – od dzieci po seniorów.

Dla wszystkich, którzy ukończą grę terenową i wyślą poprawne odpowiedzi – przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe.  

Rowerem w całym powiecie

Oprócz rowerowej gry terenowej, która odbędzie się na terenie miasta Starogard Gdański załoga OSIR wraz pracownikami Powiatu Starogardzkiego stworzyła alternatywę dla osób, które nie mają możliwości wzięcia udziału w mieście.

Co trzeba zrobić? Pokonać dystans 12 km na dowolnym odcinku w swojej miejscowości i zrobić zdjęcie podczas wykonywania zadania. Dla tych najbardziej kreatywnych przygotowane zostaną nagrody!

Ważne jest, aby trasa mieściła się na terenie powiatu starogardzkiego.

Zachęcamy wszystkich do korzystania z dobrej pogody i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Zabierz swoją rodzinę i weź udział w rowerowej grze terenowej!