ROWEROWA MAJÓWKA 2021

Czas majówki kojarzy się nam z rodzinnym spędzaniem czasu wolnego na świeżym powietrzu. Przez rok pandemii nasze sportowe działania zostały ograniczone do minimum, a w przypadku biegów- przeniesione do wirtualnej rzeczywistości. Majówka 2021 to doskonały czas na wyczyszczenie i sprawdzenie stanu technicznego swojego roweru oraz zmotywowanie się do ruchu, aby wraz z całą rodzina wybrać się na rajd rowerowy po okolicznych, kociewskich trasach. Ekipa OSiR Team przygotowała dla Was kilka propozycji aktywnego spędzenia czasu w okolicach Starogardu Gdańskiego, w czasie trwania majówki – i  nie tylko.

Wybierając jakąkolwiek z tras rowerowych pamiętaj o odpowiednim sprzęcie rowerowym (oświetlenie, kask) i przestrzeganiu zasad korzystania z terenów leśnych.

Starogard Gdański – jez. Borówno

Dystans: 20 km

Nawierzchnia: w większości asfalt, ścieżka leśna

Opis: trasa Starogard – Skarszewy to idealny wybór dla rodzin z małymi dziećmi. W większości przebiega przez ścieżkę pieszo- rowerową, z daleka od ruchliwych ulic. Trasa prowadzi przez miejscowości takie jak Krąg i Bączek, a okoliczny krajobraz urozmaica flora i fauna rzeki Wierzycy. Na całej długości odcinka znajdują się punkty z wiatami i miejscami piknikowymi. Miejscem docelowym jest jezioro Borówno, gdzie można spędzić przyjemnie czas np. wypożyczyć sprzęt wodny lub skorzystać z Wake It Park

Starogard Gdański – Stary Las

Dystans: 10 km

Nawierzchnia: drogi leśne, polne

Opis: Trasa Starogard – Stary Las spodoba się wszystkim miłośnikom leśnych ścieżek i przyrody około jeziornej. Zaczynając trasę mamy okazję zobaczyć XIX-wieczny pałac w Nowej Wsi. W związku z tym, że trasa w większości przebiega przez tereny leśne- jest idealnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi. Na przerwę podczas rajdu polecamy okolice jeziora Staroleskiego, gdzie możecie zorganizować piknik w leśnych warunkach.

Kociewskie Trasy Rowerowe

Nasi kociewscy sąsiedzi z LOT „Kociewie” już dawno temu stworzyli piękną, praktyczną broszurę, którą można wykorzystać do rajdów rowerowych. Propozycji jest tak dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie, a mimo upływu czasu znajdujące się tam informacje są nadal aktualne,

Autor: Lokalna Organizacja Turystyczna „Kociewie”

Nie tylko rowerem…

Wiemy, że wśród nas są wielbiciele samochodowych wycieczek, dla których przygotowaliśmy dwie propozycje spędzenia czasu w fantastycznych miejscach. Miejsca te są przygotowane na majówkę, zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego. Spędź majówkę aktywnie, na świeżym powietrzu.

Rodzinny Park Rozrywki  Zagroda Kociewska w Godziszewie

Gospodarstwo Edukacyjno – Rekreacyjne jest niezwykłym i interesującym miejscem znajdującym się w pięknej wsi kociewskiej Godziszewo. Część rekreacyjna zagrody oferuje liczne atrakcje. Możesz pojeździć na Retro-autkach, poskakać na wielkiej, kolorowej poduszce, złowić rybę, pograć z rodziną w siatkówkę, Mini-golfa albo sprawdzić swoje siły w przeciąganiu liny. Na najmłodszych czeka wielka kopalnia złota, czyli piaskownica, w której można odnaleźć zakopane skarby. Dodatkowo są szczudła do chodzenia, liny do huśtania, małpi gaj do wspinania i wiele innych.. w zagrodzie mieszkają również zwierzęta takie jak osiołek lub kury, z którymi można się zaprzyjaźnić.

A gdy zgłodniejesz, do Waszej dyspozycji jest 5 wiat i punktów grillowych. Przynieś jedzenie węgiel oraz to, na co masz ochotę i ciesz się z atrakcji.  A Ci, którzy wpadli na chwilę, mogą skorzystać z oferty „na wynos” z menu restauracji.

Adres: Godziszewo 83-209, ul. Skarszewska 8

Telefon: 58-588-16-90

Alpaki ze Szmaragdowej Szkółki

W Wielkim Bukowcu niedaleko Skórcza jest nietypowa zagroda, w której mieszkają alpaki. Głównymi atrakcjami w zagrodzie są alpaki, które można pogłaskać, nakarmić i wziąć na spacer. Odwdzięczą się Tobie wielkim zainteresowaniem i zwierzęca miłością. Alpaki to zwierzęta dość humorzaste, dlatego musisz zadzwonić i umówić się na wizytę przed przyjazdem. W zagrodzie można również zakupić wyroby z antyalergicznej wełny. Jeżeli szukają Państwo ciszy i kontaktu z naturą- zapraszamy do Szmaragdowej Szkółki.

Adres: Wielki Bukowiec 104

Telefon: 512-845-933

Mamy nadzieje, że każdy z Was znajdzie cos dla siebie i spędzi aktywnie majówkę 2021.

Pokażcie, którą z atrakcji wybraliście i oznaczcie nas!